Новини 2012-01-04 18:59

Transparency International: Україна може повторити долю Греції

Україна може опинитися там, де сьогодні знаходиться Греція.

Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив президент об'єднання ТОРО (контактна група Transparency International в Україні) Олексій Хмара, коментуючи підсумки 2011 року, а також даючи прогноз на 2012 рік.

«У 2011 році ми змогли підготувати всю інфраструктуру до Євро-2012. Це великий позитив. Але це супроводжувалося величезним мінусом: майже по кожному об'єкту народ відчуває гіркий присмак корупції», - підкреслив експерт.

За його словами, він не став би дорікати в корупції під час підготовки до чемпіонату нинішню чи попередню владу окремо, тому що «кожен доклав до цього руку».

При цьому він зазначив, що Україна може через кілька років після Євро-2012 опинитися там, де сьогодні знаходиться Греція.

«Через великі проблеми з корупцією окупити дорогі об'єкти в Греції не вийшло по сьогоднішній день, хоча свій чемпіонат вона провела багато років тому. Сьогодні це, в тому числі, позначилося на боргових зобов'язаннях Греції», - зазначив експерт.

Іншою важливою подією 2011 року Хмара назвав прийняття light-версії антикорупційного законодавства.

«Але і тут не обійшлося без мінусів: зібравши відмінний сучасний комп'ютер, ми не передбачили кнопки включення», - зазначив він.

За його словами, антикорупційне законодавство не може працювати без підзаконних актів, які так і не були прийняті.

«Таким чином, виходить, що закон - хороший, але реально його ніхто не боїться, бо він просто не може заробити», - підсумував Хмара.