Новини 2012-01-09 21:26

У Берліні Меркель і Саркозі обговорили економічні проблеми єврозони

У Берліні сьогодні пройшла зустріч канцлера Німеччини Анґели Меркель і президента Франції Ніколя Саркозі. У рамках підготовки до чергового саміту ЄС, лідери двох держав обговорювали заходи з посилення фінансової інтеграції та стимулювання економічного зростання в єврозоні.

Вони не змогли дійти згоди у питанні механізму запровадження у ЄС податку на фінансові операції. Франція не виключає запровадження – за необхідності – цього податку в односторонньому порядку, натомість Німеччина хоче спочатку дізнатися точку зору з цього приводу інших країн-членів ЄС.

Ще однією темою нинішніх німецько-французьких переговорів був майбутній бюджетний або фіскальний союз, в якому наразі відмовилася брати участь тільки Великобританія.

Проект відповідного договору взялися розробити Меркель і Саркозі. Угоду, що передбачає жорсткий контроль і суворі штрафні санкції за порушення бюджетної дисципліни, збиралися підписати вже на саміті 30 січня, але справа просувається з натягом.

На прес-конференції в Берліні лідери двох країн оголосили новий термін - у березні.

«Приємна новина полягає в тому, що переговори про нові фінансові правила ЄС ідуть успішно. Велика ймовірність, що ми підпишемо документи про обмеження внутрішнього боргу в січні або найпізніше в березні, і що переговори будуть успішними. Цьому успіху значною мірою сприяли Німеччина і Франція», - заявила Меркель.

За словами Ніколя Саркозі, переговори щодо нової угоди про жорстку бюджетну дисципліну «мають завершитися у найближчі дні, її мають підписати 1 березня».

Нагадаємо, Берлін вимагає жорстко пов'язати положення угоди, в яких мова йде про зобов'язання країн-членів дбайливо господарювати і про автоматичні штрафні санкції - у разі порушення бюджетної дисципліни - з майбутнім постійним європейським стабілізаційним фондом. Тільки держави, що дотримуються суворої бюджетної норми, кажуть в Берліні, можуть розраховувати на допомогу з цього фонду. Втім, Париж, як і деякі інші європейські столиці,  не настільки категоричний стосовно цього.

Всі ці теми будуть і на порядку дня першого в 2012 році саміту глав держав і урядів ЄС, який відбудеться 30 січня в Брюсселі. Переговори Меркель і Саркозі в Берліні були, власне, підготовкою до цієї зустрічі. Надалі вона проходитиме кожен місяць до тих пір, поки кризу єврозони не буде подолано.

Антикризову ініціативу взяли на себе саме німецький канцлер і французький президент - як лідери двох найбільших економік єврозони. У Європи, заявив у Берліні Ніколя Саркозі, немає майбутнього, якщо не буде згоди між Францією і Німеччиною.

Берлін і Париж зуміли ще в минулому році подолати початкові розбіжності стосовно шляхів виходу з кризи, тандем двох лідерів отримав назву "Меркозі".