Новини 2012-01-10 08:14

Франція і Німеччина вимагають термінового вирішення проблем Греції

Німеччина і Франція в понеділок, 9 січня, попередили Грецію, що вона не отримає нової фінансової допомоги, поки не домовиться з банками-кредиторами про облігаційні свопи, а також зажадали термінової угоди про запобігання можливого дефолту найбільш обтяженої боргами країни єврозони.

Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі заявили після переговорів у Берліні, що утримувачі облігацій з приватного сектора повинні взяти участь у скороченні боргу Греції.

«Ми повинні побачити успіхи в процесі добровільної реструктуризації грецького боргу. На наш погляд, друга програма допомоги Греції, що включає цю реструктуризацію, має бути прийнята швидко. Інакше, виплата наступного траншу Греції буде неможлива», – сказала Меркель на спільній прес-конференції.

Представник грецького уряду повідомив, що переговори з утримувачами облігацій про боргові свопи просуваються, але угоди доки не досягнуто. Проте джерело Reuters, близьке до переговорів, стверджує, що вони проходять дуже важко і, ймовірно, будуть безуспішними.

Нагадаємо, під час цієї ж зустрічі у рамках підготовки до чергового саміту ЄС, лідери двох держав обговорювали заходи з посилення фінансової інтеграції та стимулювання економічного зростання в єврозоні. Втім, домовитися про механізм запровадження у ЄС податку на фінансові операції їм поки не вдалося.

Як відомо, парламент Греції в ніч на 7 грудня схвалив бюджет на 2012 рік, що передбачає режим жорсткої економії. А 20 жовтня були прийняті нові скорочення зарплат і пенсій в обмін на обіцяний транш міжнародних кредитів ЄС і МВФ. Голосування в парламенті спровокувало масові демонстрації в Афінах і багатьох інших містах Греції. У результаті зіткнень протестувальників в центрі грецької столиці загинула одна людина. 

Як повідомлялося, станом на вересень грецький борг зріс до €360 млрд, що складає 165% ВВП. 

схожі новини