Новини 2012-01-19 16:41

Патріарх Філарет вважає, що об’єднанню православних церков України перешкоджає очільник РПЦ

Патріарх Московський Кіріл поставив перед собою мету знищити незалежність Української православної церкви Московського патріархату. Про це в інтерв'ю Weekly.ua заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

«З цим пов'язані його часті приїзди в Україну, а в офіційних документах Священного Синоду російської церкви зникла навіть назва «Українська православна церква». У постановах синоду тепер кажуть, що патріарх відвідав Київську, Харківську Луганську, Чернівецьку єпархію Російської православної церкви», - зазначив Філарет.

За його словами, все це свідчить про те, що керівництво Російської православної церкви «не хоче бачити самостійну українську церкву навіть у складі Московської патріархії».

Філарет також зазначив, що переговори між УПЦ Київського патріархату та Української Автокефальної православної церквою зірвалися з вини Москви.

«Справа в тому, що керівники УАПЦ ставлять умову – усунути мене від керівництва церквою. Мовляв, патріарх Філарет і предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій повинні відмовитися від посад, а після цього церкви об'єднаються і виберуть нового патріарха. Така умова ставиться протягом багатьох років, бо змістити мене з київською кафедри - давнє бажання Москви. А митрополит Мефодій його озвучує», - заявив патріарх Філарет.

За даними Всеукраїнського соціологічного опитування населення України, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс» 22 листопада - 6 грудня 2011 року громадяни України відносять себе до наступних конфесій: Українська православна церква Київського Патріархату - 31,1%, Українська православна церква (Московського Патріархату) - 25,9%, Українська Греко-католицька церква - 8,5%, Українська Автокефальна православна церква - 1,7%, Римо-католицька церква - 1,1%, протестанти - 1%, мусульмани - 0, 2%, вагалися з відповіддю - 6,2%.