Новини 2012-01-27 19:01

Азаров визнав, що виведені в офшори гроші іноді повертаються в Україну

Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що більшість коштів, які йдуть з України в офшори через «несприятливі умови оподаткування», повертається назад у вигляді інвестицій.

Про це він заявив під час зустрічі з представниками профспілок у п'ятницю, 27 січня, передає ЛІГАБізнесІнформ.

У своєму виступі голова профспілок працівників НАН України Анатолій Широков зазначив, що прем'єр-міністр як ніхто з присутніх у залі знає, скільки чого йде з України в офшорні зони. Реагуючи на це, Азаров зазначив: «Ви мені тут зробили комплімент, що я краще за всіх знаю...».

Широков уточнив, що мав на увазі досвід роботи Азарова на посаді голови податкової адміністрації і сподівається, що Азаров знає, «як боротися з цим злом».

«Звичайно, знаю», - відповів Азаров, повідомивши, що офшорами користуються підприємці багатьох країн, і вони були створені свого часу для того, щоб полегшити бізнесу фінансові операції. У той період, зазначив він, вони сприяли розвитку економіки, а зараз - на його думку, вже не сприяють.

«Тепер ще на одне питання відповімо. А як ви думаєте, з якої країни Україна отримує три чверті прямих іноземних інвестицій? Кіпр. Таким чином, що виходить - все, що від нас йде в офшор, воно ж до нас і повертається", - сказав Азаров. Зала відреагувала на цю фразу гулом і вигуками: «Вам?!»

«Не забувайте, що ви маєте справу з фахівцем...», - сказав Азаров.

«Ми вже зрозуміли», - відреагувала гальорка.

«...Який ці питання відстежував професійно», - закінчив думку Азаров.

Прем'єр зазначив, що гроші йдуть з України в офшори, тому що «тут створені такі умови оподаткування, за яких вигідніше транзакції проводити через офшорні зони».

На думку голови уряду, вихід із ситуації, що склалася, полягає в тому, щоб створити в Україні сприятливі умови «для того, щоб наш капітал спокійно себе почував у цій країні».

«Це наше перспективне і головне завдання. Коли ми це зробимо, отримаємо колосальний приплив інвестицій. Поки, на жаль, у нас немає такого клімату і умов, щоб капітал сюди приходив, це значна наша вада», - підсумував він.

схожі новини