Новини 13:23

Експерт: за порушення авторських прав в Україні ще нікого не позбавляли волі

Максимальне покарання, яке в Україні застосовували у сфері порушення авторських прав – це штраф. Про це в коментарі Тижню заявив директор громадської організації "Всеукраїнська Ліга Авторів" Микола Сосновський.

«Я не чув, щоб в Україні позбавляли волі за порушення авторських прав. До речі, суперечки щодо авторських прав можуть тривати роками. Тяжби між mp3.ua і ТОВ "Чесна музика", або суперечка між компанією «Славія-ТВ» і телеканалу «Євроспорт» тривали роками», - нагадав він.

За його словами, основна проблема – це визначити, що є порушенням авторських прав, оскільки  немає однакового підходу щодо цього, особливо у сфері інтернету. Експерт наголошує, що більше всього нарікань викликає перехід авторського права у цифрову сферу. "Ні прийняття законів, ні норма поведінки не встигають за технологіями. З одного боку це можна розглядати як порушення прав, з іншого – обмін інформацією", - відзначив експерт.

«Якщо я вам передав куплений диск, чи став я піратом? Законодавство, яке регулює цю сферу не змінювалося з 1993 року. Раніше піратом вважався той, хто отримував грошову вигоду з подібної діяльності. Сьогодні я можу поділитися диском з 10 друзями, зробивши копію. Раніше масово знищували диски. Потім ввели поняття вільної копії. Купуючи чистий диск, за нього автоматично сплачується авторська винагорода», - пояснив Сосновський.

На його думку, за нинішнього законодавчого поля буде дуже складно довести провину користувачів файлообмінників. «Довести нанесення збитків за рахунок обміну інформацією практично неможливо. Правила, які існують на файлообмінних серверах ставлять під сумнів саме поняття збитку. Все покладається на користувача. А він зі своєї діяльності не отримає вигоду. Дуже важко буде довести, що це робилося з умислом, а також те, що з подібної діяльності користувач отримав прибуток», - сказав він.

Нагадаємо, стаття Кримінального кодексу, за якою порушено кримінальну справу стосовно інтернет-ресурсу Ex.ua, передбачає покарання у формі штрафу, виправних робіт та позбавлення волі.

 60 % програмного забезпечення, яке використовується в центральних органах державної влади України, неліцензійне.

За словами начальника прес-служби МВС Володимира Поліщука, МВС використовує 47 % неліцензійного програмного забезпечення.

схожі новини