Новини 2012-02-03 14:44

Філарет вважає, що в УПЦ МП не буде миру і злагоди

Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет вважає, що відносини з УПЦ МП після призначення нового глави церкви не покращаться. Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Тижня.

«Щодо УПЦ і її стану на сьогодні, то ми не втручаємось і не впливаємо. Але зі свого досвіду скажу, хто б не переміг на виборах нового предстоятеля, після того, як Господь покличе митрополита Володимира, в цій церкві миру і злагоди не буде, буде продовжуватись боротьба між двома силами – проукраїнською і проросійською. Переможе українська. Чому? Бо вони на своїй землі і все її тут підтримує. Проросійська частина церкви відійде або зникне, а буде єдина українська православна церква», – заявив Філарет.

Коментуючи можливих кандидатів на посаду глави УПЦ МП, Філарет зазначив, що УПЦ КП важко буде знайти мову як з митрополитом Одеським і Ізмаїльським УПЦ МП Агафангелом, так і з намісником Києво-Печерської лаври митрополитом Павлом.

«Агафангел – росіянин, він захищає інтереси російського народу. Ви мабуть знайомі з його вихваляннями Путіна, ніби він його підлеглий. Можливо це й так. З такою людиною в нас не буде нічого спільного, якщо він не переродиться і не почне жити для українського народу. Стосовно Павла, то в нього не вистачає розуму. Ви знаєте, як він висловлюється. З ним важко говорити, але все в руках Божих. Людина може переродитися і я не виключаю, що вони також можуть переродитися», – підсумував він.

Нагадаємо, 26 січня відбулося перше в цьому році засідання Священного Синоду Української православної церкви (Московського патріархату). Засідання пройшло під головуванням митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, бо стан здоров`я предстоятеля УПЦ митрополита Володимира не дозволив йому очолити засідання Священного Синоду.

Серед найголовніших рішень Священного Синоду від 26 січня: створення комісії для внесення змін до статуту про управління УПЦ - під головуванням митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона; тимчасове управління Київською єпархією доручено митрополитові Вишгородському та Чорнобильському Павлу, контролювати будівництво Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового та Духовно-просвітницького центру УПЦ доручено митрополиту Черкаському і Канівському Софронію.

Події навколо останнього Священного Синоду та рішення, прийняті на ньому, викликали палку дискусію у суспільстві. Експерти переконані, що такими кадровими рішеннями митрополита Володимира майже усунуто від керівництва церквою.

В УПЦ МП всі конфлікти заперечували.