Новини 2012-02-03 15:04

Філарет: наступ на Київський патріархат припинився

Стосунки між Українською православною церквою Київського патріархату та президентом Віктором Януковичем покращилися. Про це заявив патріарх Філарет під час прес-конференції.

«Відносини між Київським патріархатом і президентом поліпшуються. Коли ще Віктор Федорович став президентом, я тоді сказав єпископату й духівництву: настане час, коли в нас будуть нормальні відносини між Київським патріархатом і президентом, і цей час настав», - заявив патріарх.

Філарет підкреслив, що Янукович продемонстрував своєю позицією в газових переговорах з Росією, що є українським президентом.

«Президент - це український президент, не російський губернатор, і кожен український президент змушений захищати себе, свій народ і державу. Віктор Янукович відчув себе українським президентом і захищає інтереси України в спілкуванні з Москвою», - наголосив Філарет.

Глава УПЦ КП зазначив, що поліпшення взаємин церкви з владою проявляється в конкретних діях.

«Якщо в минулому році був наступ на Київський патріархат, і хотіли відбирати і перетягувати наші храми і наші парафії в Московський патріархат, то вже у другій половині 2011 року це припинилося. І ми це відчуваємо у відносинах з самими архієреями Московського патріархату», - пояснив він.

Патріарх зазначив, що в нього були гарні відносини з усіма президентами.

При цьому, з його слів, якщо взаєморозуміння з колишнім президентом Леонідом Кравчуком у нього налагодилося практично відразу, то наступний президент - Леонід Кучма спочатку холодно ставився до УПЦ КП, однак потім змінив своє ставлення.

«З Леонідом Даниловичем - він спочатку був проти нас, але потім став таким прихильником, що тут от поставив на коліна весь уряд у цьому приміщенні», - повідомив він.

Крім того, Філарет нагадав, що колишній президент Віктор Ющенко всіляко підтримував створення єдиної помісної української православної церкви, і відносини з УПЦ КП у нього були гарні.

Нагадаємо, у червні минулого року патріарх Філарет заявляв, що чинна українська влада підтримує УПЦ КП, але намагається це не афішувати. До цього він заявляв про намір влади ліквідувати УПЦ КП до червня цього року.