Новини 15:54

Азаров наказав міністрам серйозно зайнятися авторським правом

Кабінет міністрів України ініціював прийняття законодавства про авторське право. Про це на брифінгу в Харкові повідомив голова Національного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.

«Позавчора ми отримали завдання від прем'єр-міністра зробити серйозні кроки для ухвалення законодавства щодо підтримки авторського права та інтелектуальної власності не тільки для іноземних компаній, але і для наших розробників, які не хочуть працювати на внутрішньому ринку саме через те, що ніхто не дотримується законодавства про авторське право», - заявив Семиноженко.

Він повідомив, що відповідний законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді.

«Зараз існує законопроект у Верховній Раді. Завдання - включитися в проходження цього законопроекту і прийняти його в двох читаннях», - зазначив Семиноженко.

Нагадаємо, 31 січня міліція припинила діяльність веб-ресурсу Ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. Це викликало широкий резонанс. Зокрема, після цього почалися перебої у роботі сайтів держорганів влади.

Наразі ресурс Ex.ua поступово відновлює свою роботу, при цьому міліція має намір установити осіб, причетних до завантаження на файлообмінник Ex.ua контрафактного програмного забезпечення, відеограм й аудіограм.

Як раніше повідомив Тижню директор громадської організації "Всеукраїнська Ліга Авторів" Микола Сосновський, максимальне покарання, яке в Україні застосовували у сфері порушення авторських прав - це штраф.