Новини 18:17

Польща відклала прийняття антипіратського закону

Польща відкладає ратифікацію Торговельної угоди по боротьбі з контрафактною продукцією (АСТА).

Прем`єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про призупинення процесу ратифікації антипіратського закону, який викликав масові протести інтернет-користувачів країни. За словами прем`єра, закон все ще може вступити в силу, проте це має відбутися тільки після суспільної дискусії, в якій повинні взяти участь, як правовласники, так і звичайні користувачі інтернету.

Торговельна угода по боротьбі з контрафактом була схвалена польським парламентом в кінці січня 2012 року. У разі вступу закону в силу, працівники митниці отримують право оглядати комп`ютери осіб, які перетинають кордон, а провайдерів зобов`язує повідомляти про порушення користувачами авторського права.

Можливе ухвалення закону викликало масові протести серед польського населення. Так, 22 січня 2012 року польські урядові сайти піддалися кібератаці, а 25 січня понад десяти тисяч мешканців великих міст країни вийшли на демонстрації проти прийняття ACTA.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України ініціював прийняття законодавства про авторське право.

Це спричинив суспільних резонанс навколо закриття веб-ресурсу Ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. Зокрема, після цього почалися перебої у роботі сайтів держорганів влади.

схожі новини