Новини 2012-02-06 17:59

Держдепартамент США вважає, що справа Тимошенко шкодить відносинам з Україною

Державний департамент США вважає, що справа колишнього прем'єр-міністра, лідера партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко шкодить україно-американським відносинам. Про це сказав заступник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Гордон.

«Ми висловлювали стурбованість у зв'язку з тим, що це виглядає як вибіркове переслідування, особливо щодо того, що стосується Тимошенко. Державний секретар Клінтон сказала Президентові Віктору Януковичу, що це враження стоїть на шляху розвитку повноцінного співробітництва з Україною, який ми хотіли б бачити... це питання стоїть на шляху того розвитку відносин з Україною, що потенційно можливий», - сказав він.

Гордон зазначив, що Україна домагається отримання кредиту Міжнародного валютного фонду й, у зв'язку із цим, підтримка й інвестиції США і Європейського Союзу є важливим моментом.

Заступник держсекретаря наголосив, що справа Тимошенко й труднощі з веденням бізнесу в Україні, зокрема - корупція й недостатня прозорість ринку, перешкоджають підтримці й інвестиціям.

Як повідомлялось, Янукович вважає, що ситуація з Тимошенко не повинна розглядатися в контексті міжнародних відносин.

26 січня Парламентська асамблея Ради Європи рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц прогнозує покращення відносин між Україною і Європейським Союзом у разі звільнення Тимошенко.

Винесення 11 жовтня 2011 року Печерським районним судом Києва вироку Тимошенко до 7 років ув'язнення за перевищення повноважень під час укладання газових контрактів з Росією викликало негативну реакцію низки країн ЄС і європейських політиків.

При цьому сам Янукович зазначив, що справа проти екс-прем'єра перешкоджає євроінтеграції України.

схожі новини