Новини 2012-02-07 08:18

У Раді хочуть дозволити міліції втручатися в роботу сайтів тільки через суд

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що дозволяє правоохоронним органам вилучати спірний контент з інтернет-сайтів тільки за рішенням суду.

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина».

Законопроект про внесення змін до закону «Про телекомунікації» розробив народний депутат Олександр Фельдман (Партія регіонів). Згідно з документом, «видалення точно ідентифікованого інтернет-контенту» або блокування доступу до нього «можливе тільки за рішенням суду».

Помічник Фельдмана, юрист Олександр Мисенко пояснив, що виступити з такою ініціативою народного депутата змусив недавній скандал, пов'язаний з роботою популярного файлообмінника Еx.ua.

Ініціатива Фельдмана спрямована на розширення прав власників сайтів, заявив Мисенко.

«Зараз ситуація парадоксальна - за один піратський фільм або музичний альбом можуть закрити весь сайт. Це все одно, що після показу неліцензійного фільму по телебаченню закрити телеканал», - сказав він.

«Якщо закон буде прийнятий, власники сайтів отримають додаткові гарантії своєї роботи - суд триває не один день, будь-яке рішення можна оскаржити, а весь цей час сайт буде працювати», - упевнений юрист.

На його думку, в разі визнання контенту неліцензійним суд повинен зобов'язати зняти його з сайту, що не повинно відображатися на подальшій роботі ресурсу.

Експерти до ініціативи Олександра Фельдмана поставилися позитивно. Президент компанії «Інтернет Інвест» Олександр Ольшанський вважає, що прийняття будь-яких санкцій до сайтів повинно відбуватися винатково в судовому порядку.

«Без рішення суду можна видаляти хіба що екстремістські матеріали, в яких, припустимо, хтось пропонує підривати мости або організовувати вбивства. Але знімати матеріали, закривати сайти, вилучати сервери в разі комерційних спорів абсолютно неприйнятно», - підкреслює Ольшанський.

Разом з тим директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко вважає, що подібний закон дозволить користувачам, які розміщують контент в інтернеті, відчувати себе більш захищеними, проте не завадить міліції перешкоджати роботі сайтів.

«Наприклад, за допомогою вилучення серверів в якості доказів у кримінальних справах на час слідства, як це було у випадку з Еx.ua», - зазначає Шевченко.

У МВС заявили про готовність до судових розглядів з порушниками авторських прав.

«Хотіли б запропонувати власникам сайтів інформувати нас про те, що хтось виклав незаконний контент. А ми вже будемо боротися з порушниками, а не з власниками», - заявив керівник прес-служби МВС Володимир Поліщук.

Нагадаємо, минулого тижня в рамках розслідування кримінальної справи за фактом порушення ресурсом авторських прав міліція вилучила у Еx.ua кілька серверів, через що сайт на три дні припинив роботу. Дії міліції викликали протест користувачів інтернету, які заблокували доступ до сайтів МВС, СБУ, адміністрації президента та інших урядових сайтів.

схожі новини