Новини 2012-02-09 14:05

Індія стала найбільшим імпортером іранської нафти

Індія збільшила обсяги імпорту нафти з Ірану, випередивши таким чином Китай. Про це повідомляє The Wall Street Journal

Експорт іранської нафти до Індії зріс до 550 тис барелів на день в січні 2012 року, що на 37.5%більше за показники грудня 2011 року. Це співпало зі скороченням імпорту іранської нафти Китаєм на 50%.

Незважаючи на заяви про знаходження альтернативних джерел та тиск ЄС Південна Африка також збільшила обсяги ввезення іранської нафти до 100 тис барелів на день.

Таким чином, загальні обсяги експорту іранської нафти в січні суттєво не зменшились. В січні до ЄС та Туреччини імпортувалось на 7% менше нафти – близько 650 тис барелів щодня. 

Нагадаємо, 23 січня ЄС та США схвалили санкції проти Ірану, які передбачають негайне припинення імпорту іранської сирої нафти. Санкції ЄС передбачають також поступове згортання існуючих контрактів між Іраном і країнами ЄС про закупівлю нафти, яке має бути завершено 1 липня цього року. А 6 лютого президент Сполучених Штатів Барак Обама підписаввиконавче розпорядження про введення нових санкцій проти Ірану, які заморожують всі іранські державні активи на території США, разом з тими, що належать іранському Центробанку.

схожі новини