Новини 13:08

Третина громадян Лівії мріє про повернення авторитарної влади

Майже через рік після повстання, яке в кінці-кінців мало наслідком убивство диктатора Муаммара Каддафі, майже третина громадян Лівії воліли б повернутись до авторитарного правління замість демократії. Про це свідчить опитування, проведене Інститутом гуманітарних наук в Оксфорді, повідомляє The Independent

Згідно з результатами опитування 35 % лівійців хотіли б сильного лідера на найближчі 5 років, хоча більше двох третин заявляють, що хотіли б у майбутньому мати вплив на політику.

Один з авторів дослідження Крістоф Зам зазначив, що після падіння Каддафі лівійці ще не виробили довіри до політичних партій і не задоволені роботою Національної перехідної ради, а тому воліли б повернутися до самодержавства.

«Втім, вони заявили, що при цьому хотіли би мати вплив на те, як управляється країна, що свідчить, що лівійці, які мали автократичне правління протягом десятиліть, не знають як працює демократія, а тому треба підвищувати рівень інформованості про альтернативи до автократичного уряду», - додав експерт.

Між тим, у своєму новому звіті Amnesty International повідомила, що бойовики, які досі не обеззброєні з часів падіння Каддафі «становлять загрозу для нової Лівії». Нерідкими є також сутички між озброєними угруповуваннями, а тисячі людей перебувають у незаконному утриманні ополченців. Експерти організації виявили застосування тортур та жорстоке поводження з ув’язненими в 10 з 11 центрів утримання під вартою, які вони відвідали.

«Ополченці в Лівії в основному поза контролем, а безкарність, якою вони користуються,  заохочує подальші зловживання і посилює нестабільність і відсутність безпеки», - зазначила представник Amnesty International  Донателла Ровера. 

схожі новини