Новини 12:05

Посол Естонії: Політизація державної служби зменшує її професійність

Політизація державної служби призводить до стагнації в суспільстві та погіршення професіоналізму держслужбовців. Таку думку висловив надзвичайний та повноважний посол республіки Естонія в Україні Лаурі Лепік під час зустрічі «Шлях Естонії до Європейського союзу», організованої в рамках програми «Європейський досвід» книгарнею «Є» та виданням «Український Тиждень».

«Політизування державної служби веде до стагнації суспільства. Відтак, чим політизованіша державна служба, тим менш компетентні кадри там працюють. Оскільки, на думку посла, людей відбирають не за професійними якостями, а за рівнем відданості партії», - заявив дипломат.

Також він зазначив, що наразі окремі країни колишнього СРСР повертаються до автократичного суспільства.

«Після розвалу СРСР країни вийшли з тоталітарного режиму, але це було найлегшим. Далі розпочалася розбудова демократичних інституцій: подолання корупції, розбудова прав і свобод людини тощо. Наприклад країни Балтії Freedom houseхарактеризував на той час, як вільні. Однак, більшість республік пост-СРСР перетворилися на автократичні держави» - розповів посол.

Читайте також: Ексклюзивне інтерв'ю Лаурі Лепіка "Українському Тижню"

Лаурі Лепік – естонський політик, з 2005 по 2008 роки Старший Радник у Секції оборони, Постійне представництво Естонії при НАТО, Брюссель, Бельгія, раніше - Голова бюро Європейської політики безпеки і оборони, Міністерство оборони, Таллінн, Естонія. Нині - Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні.