Новини 2012-03-14 11:02

Держдума РФ через 14 років ратифікувала угоду з Україною про культурні центри

Державна Дума Росії ратифікувала міжурядову угоду з Україною про заснування й умови діяльності інформаційно-культурних центрів. Про це сказано в тексті законопроекту №13135-6, прийнятого Держдумою 13 березня.

Угода була підписана в Москві 27 лютого 1998 року й ратифікована Верховною Радою в 1999 році.

Їі мета - встановлення й розвиток співробітництва з вивченню мов, культури, історії, внутрішньої й зовнішньої політики двох країн.

Ці центри проводять культосвітню й гуманітарну діяльність, організовують різні конференції, симпозіуми й виставки, а також консультують громадян, що постійно проживають у країні перебування.

У пояснювальній записці зазначається, що ратифікація угоди дасть змогу російській стороні придбати будинок для російського центру науки й культури в Києві, який зараз орендують.

Крім того, прийняття законопроекту дасть змогу відкрити аналогічні російські центри ще в низці міст України й розширити російську інформаційну й гуманітарну присутність.

Нагадаємо, у лютому Кабінет Міністрів вирішив створити культурно-інформаційний центр у складі Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі (Росія).

Культурно-інформаційні центри створені в дипломатичних установах України в 28 країнах.

Читайте також: Куди хочуть завести Україну «соотєчєствєнніки»?

схожі новини