Новини 2012-03-21 08:36

Мітт Ромні лідирує на праймеріз у штаті Ілінойс

Претендент у кандидати в президенти США від Республіканської партії Мітт Ромні перемагає на первинних виборах в штаті Іллінойс. За результатами екзит-полів Ромні набирає більше 50% відсотків голосів, його головний суперник Рік Санторума - менше 30%.

Перемога в Іллінойсі може стати для Ромні серйозною підставою розраховувати на успіх у гонці за право змагатися на майбутніх президентських виборах з нинішнім главою Білого дому Бараком Обамою.

В рядах Республіканської партії чотири політика продовжують боротьбу за право бути кандидатом в президенти США на листопадових виборах. Зокрема, помірний республіканець Ромні, ультраконсерватора Санторума, консерватор і популіст Ньют Гінгріч і конгресмен з Лібертаріанської програмою Рон Пол.

Єдиного кандидата від Республіканської партії назвуть на з'їзді в серпні. В даний час Ромні випереджає своїх суперників.

Як повідомлялось, 19 березня Ромні отримав перемогу на праймеріз у Пуерто-Ріко, а до цього - на Гуамі, Північних Маріанських і Віргінських островах та в штатах Мічиган і Арізона.

Нагадаємо, на початку лютого Ромні також отримав перемогу на праймеріз у штаті Флорида.

Ромні набрав 51 % голосів виборців. Його найближчий суперник, колишній спікер Палати представників Конгресу США, Ньют Гінгріч отримав 29 % голосів.

Читайте також: Мітт Ромні не завоював серце консервативного електорату США, але ще побореться

схожі новини