Новини 03:16

Обама вважає, що світ може обійтися без іранської нафти

Президент США Барак Обама вважає, що світових запасів нафти на світовому ринку достатньо для відмови від її закупівлі в Ірану, повідомляє РБК.

У заяві Білого дому від 30 березня 2012 року повідомляється, що збільшення нафтовидобутку окремими країнами, а також «стратегічні резерви» дозволяють обмежити імпорт іранської нафти.

«Я буду уважно стежити за ситуацією, аби ринок мав змогу призвичаїтись до зменшення закупівлі іранської нафти та нафтопродуктів», - заявив Обама.

У грудні 2011 року президент Сполучених Штатів провів законопроект, за яким голова США зобов’язаний щопівроку оцінювати світові запаси нафти, аби можна було відмовитися від закупівлі нафти в Тегерана. Згідно закону, після 28 червня 2012 року США можуть вводити санкції проти банків, що фінансуватимуть іранську нафтоторгівлю.

Водночас, Вашингтон може не застосовувати санкції проти держав, які «значно скоротили імпорт нафти з Ірану». Схоже виключення зробили у березні цього року для 10 країн ЄС та Японії.

Як повідомлялось, санкції щодо Ірану викликані його ядерними розробками, які, на думку країн Заходу, мають військовий характер. Зокрема, нещодавно експерти з МАГАТЕ заявили, що Іран Іран провів ядерні випробування.

10 березня, Хіларі Клінтон повідомила, що влада США вимагає введення жорсткіших санкцій проти Ірану.

схожі новини