Новини 15:37

Суд позбавив МЗС ділянки на Пейзажній алеї

Окружний адміністративний суд Києва визнав недійсним рішення Київради про передачу Міністерству закордонних справ під забудову ділянку площею 0,38 га на перетині пров. Десятинного та Пейзажної алеї. Таке рішення суду 4 квітня отримала Київська міська державна адміністрація, повідомляє прес-служба відомства.

«Суд погодився з нашими аргументами та повернув земельну ділянку територіальній громаді. Аби надалі не допустити забудови улюбленого місця відпочинку киян, депутати Київради на засіданні 5 квітня розглянуть рішення про надання території статусу комплексної пам’ятки природи місцевого значення», – цитує прес-служба голову КМДА Олександр Попов.

Згідно із проектом рішення про оголошення території комплексною пам’яткою природи місцевого значення, такий статус отримають схили Старокиївської гори від Андріївського узвозу вдовж Пейзажної алеї, та схили гори Дитинки до вул. Гончарної.

«Надання території статусу пам’ятки накладає певні обмеження на її використання. Будь-які роботи не повинні завдавати шкоди стану пам’ятки, тому зведення будівель та споруд на Пейзажній алеї після надання статусу буде неможливим», – пояснив заступник голови КМДА Олександр Пузанов.

Пузанов також повідомив, що до КМДА звернулася громадська організація із пропозицією створити на Пейзажній алеї парк скульптур на кшталт парку Ґуеля в Барселоні. «Це буде зроблено за власний кошт організації та за кошти меценатів, тому не вимагатиме бюджетного фінансування», – додав він.

Як повідомлялось, 13 березня, Вищий адміністративний суд скасував рішення Апеляційного адмінсуду про заборону будівництва на Пейзажній алеї.

КМДА звернулася в Окружний адміністративний суд Києва із проханням повернути в комунальну власність ділянку на Пейзажній алеї.

Київ створив робочу групу для переговорів із МЗС про відмову забудови Пейзажної алеї.

МЗС висловило думку, що рішення Вищого адміністративного суду про скасування рішень судів нижчих інстанцій про заборону будівництва на Пейзажній алеї підтверджує право власності відомства на цю ділянку.

Раніше, упродовж декількох років активні кияни домагалися заборони будівництва на Пейзажній алеї. Активісти своїми силами створили на Пейзажці мальовничий парк з молодими деревами і низкою дивовижних скульптур.

схожі новини