Новини 21:02

Турчинов пояснив, чому влада поновила розслідування вбивства Щербаня

Перший заступник голови партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Олександр Турчинов вважає, що метою поновлення розслідування справи про вбивство депутата Верховної Ради Євгена Щербаня є бажання чинної влади дискредитувати опозицію в очах Заходу. Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

«Зрозуміло, що їхня ціль - навіть не довести щось, тому що свідком вони називають Юлію Володимирівну (Тимошенко– Ред.), їхня ціль шокувати світ, шокувати Європу, щоб вони відмовилися від підтримки демократії й опозиції України», - вважає Турчинов.

На думку політика, у документах, на які спирається Генеральна прокуратура, немає реальних доказів того, що гроші, перераховані для вбивства Щербаня, перебували на рахунках корпорації «Єдині енергетичні системи України».

Турчинов висловив упевненість у тому, що ця справа сфальсифікована.

Нагадаємо, 5 квітня Генеральна прокуратура поновила розслідування кримінальної справи за фактом вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня.

4 квітня син Щербаня, депутат Донецької обласної ради від фракції Партії регіонів Руслан Щербань передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність Тимошенко й Лазаренка до вбивства Євгена Щербаня.

За даними депутата, виконавцям замовленого вбивства його батька були перераховані кошти з рахунків Тимошенко й Лазаренка.

Водночас під час суду над вбивцями син Щербаня Руслан  не згадував Юлію Тимошенко серед причетних до вбивства батька.

Генеральна прокуратура сподівається допитати Лазаренка за низкою кримінальних справ, у тому числі за фактом вбивства Щербаня, у жовтні.

Як відомо, у серпні 2011 року перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін також заявив, що в матеріалах американських кримінальних справ проти Лазаренка є показання свідка, згідно з якими кілер за вбивство Щербаня одержав гроші з рахунків Лазаренка й Тимошенко.

Тимошенко заявляла, що не має жодного відношення до вбивства Щербаня.

Щербань разом із дружиною був розстріляний в аеропорту Донецька в 1996 році.

схожі новини