Новини 2012-04-07 05:30

Польща подовжила слідство у справі катастрофи літака Качинського

Польща вирішила подовжити розгляд справи щодо катастрофи літака президента Лєха Качинського, що розбився під Смоленськом, до середини жовтня 2012 року.

Таке рішення було прийнято військовою прокуратурою Польщі.

Прес-секретар відомства Збігнєв Жепа повідомив журналістам, що через велику кількість матеріалів слідство не встигає завершити розслідування у справі до визначеної раніше дати - 10 квітня – другої половини від дня падіння літака Лєха Качинського.

Нагадаємо, на початку березня верховна контрольна палата Польщі оприлюднила доповідь про катастрофу під Смоленськом, згідно з якою, аеропорт «Смоленськ-Північний» не входив до польського реєстру діючих аеродромів, і літак Качинського не мав права взагалі злітати.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей — 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян.

Польща тоді заявляла, що вважає відповідальною за катастрофу і російську сторону, зокрема, диспетчерів, які не закрили аеродром, не заборонили посадку, дезінформували пілотів про правильний курс посадки, а також пізно наказали припинити зниження літака.

схожі новини