Новини 12:03

Лівія та США розслідують зв'язки іноземних нафтових компаній з режимом Каддафі

Уряд США та нова влада Лівії розслідують зв’язки нафтових гігантів Італії Eni, Франції Total та США Marathon Oil Corp. з лівійським режимом до падіння Муаммара Каддафі, що може перешкодити компаніям розширити свої позиції в країні. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Генеральна прокуратура Лівії повідомила, що веде розслідування щодо фінансових порушень лівійських та іноземних компаній в країні. У березні прокуратура офіційно попросила главу Національного аудиторського офісу надати документи, які стосуються нафтових компаній та їх угод з урядом Каддафі.

Паралельно з лівійським урядом американська Комісія з безпеки та обміну послала офіційний запит компаніям Eni та Total щодо лівійського бізнесу компаній. Американський гігант Marathon Oil Corp. також заявив, що його попросили надати документи про операції в Лівії.

У свою чергу Eni заявила, що розслідування американської комісії стосується «деяких незаконних виплат чиновникам Лівії, що могли порушити закон США про корупцію». Італійська компанія повідомила, що запит стосувався періодів з 2008 року, коли Eni та інші компанії переглянули контракти в Лівії до початку 2011-го, коли почалася громадянська війна.

Як повідомляє The Wall Street Journal, новий лівійський режим, який в червні проведе свої перші вибори, перебуває під тиском та перед вимогами пролити світло на нафтові угоди часів правління Каддафі, чиє повалення частково відбулося через незадоволення рівнем корупції у владі.

Представник Генеральної прокуратури Лівії Абдельмаджед Саад заявив, що якщо факти порушень буде встановлено, то «штраф буде як мінімум в два рази більшим за суму шкоди, яка була завдана лівійському уряду». Крім того, це може вплинути і на укладення та забезпечення майбутніх контрактів.

схожі новини