Новини 17:36

Лазаренко стверджує, що ніколи не мав бізнес-відносин із Щербанем

Колишній прем'єр-міністр Павло Лазаренко вкотре заперечує свою причетність до вбивства депутата Верховної Ради другого скликання Євгена Щербаня. Про це сказано в повідомленні адвоката Лазаренка Марини Долгополої, зробленої від імені її клієнта.

"(Cин покійного депутата) Руслан Щербань повинен знати, що я не маю ніякого відношення до смерті його батька. Я хотів би закликати його і попросити бути гідною людиною, а не маріонеткою в руках тих осіб, які сьогодні, маніпулюючи його синівським статусом, так ганебно і невміло його використають і згодом викинуть геть", - сказано в заяві.

Лазаренко зазначив, що ніколи не зустрічався із загиблим у присутності когось із його дітей, оскільки в період з вересня 1995 по липень 1997 року працював першим віце-прем'єр-міністром, а пізніше прем'єром.

З його слів, це значить, що всі його контакти й зустрічі, особливо за межами Києва, були жорстко регламентовані й кожна така поїздка постійно супроводжувалася й фіксувалася співробітниками Державної служби охорони, регіональними службами органів Служби безпеки України.

"Зустрічей з Євгеном Щербанем, про які зараз із позиції нібито свідка узявся переказувати його син Руслан, ніколи не було й не могло бути, це легко перевірити. Чи може взагалі будь-яка серйозна людина при здоровому глузді уявити собі ділову зустріч або нараду прем'єр-міністра держави в присутності дітей? Категорично стверджую, що я взагалі ніколи не мав ніяких бізнес-відносин із Щербанем, підкреслюю - ніяких!" - сказано в повідомленні.

Лазаренко також зазначив, що Руслан Щербань робить заяви про його причетність до вбивства батька, які суперечать його ж свідченням у суді в 2002 році під час процесу над убивцями депутата, а також словам самого батька в інтерв'ю напередодні вбивства, згідно з якими він заперечував будь-який конфлікт інтересів з тодішнім головою уряду.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура називає Лазаренка організатором убивств депутата Щербаня в 1996 році та колишнього голові (1992) Національного банку, депутата Ради 1 і 2 скликань Вадима Гетьмана в 1998 році.

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко називає абсурдними заяви представників Генеральної прокуратури про її причетність до вбивства колишнього народного депутата Євгена Щербаня. 

6 квітня партія "Батьківщина" заявила про тиск прокуратури на засудженого за вбивство Євгена Щербаня Вадима Болотських з метою отримання свідчень проти Юлії Тимошенко.

5 квітня Генеральна прокуратура поновила розслідування кримінальної справи за фактом вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня.

У серпні 2011 року перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що в матеріалах американських кримінальних справ проти Лазаренка є показання свідка, згідно з якими кілер за вбивство Щербаня одержав гроші з рахунків Лазаренка й Тимошенко.

Народного депутата Євгена Щербаня було вбито 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька.

схожі новини