Новини 01:18

США: видобуток нафти в Ірані зменшиться через санкції

Видобуток нафти в Ірані цього року суттєво знизиться через введення економічних санкцій. Такий прогноз опубліковано у вівторок Інформаційним управлінням міністерства енергетики США.

Згідно прогнозів відомства, через нестачу інвестицій Іран до кінця року видобуватиме трохи більше 3 млн барелів нафти. На сьогоднішній день цей показник складає 3,42 млн, а наприкінці минулого року він був на рівні 3,55 млн барелів на день.

«Скорочення об’ємів видобутку палива в Ірані почалося в останньому кварталі 2011 року і триває досі», - зазначається у доповіді аналітиків з міністерства енергетики. Спеціалісти зазначають, що «кількість іноземних компаній, які вкладають кошти в іранську нафтову промисловість суттєво зменшилась». Це пов’язують із «введенням санкцій проти Тегерану».

Водночас, не зважаючи на падіння видобутку нафти в Ірані, експерти прогнозують досить стабільну ситуацію на світових ринках. За їх оцінками, цього року у світі щоденно видобуватимуть 88 млн барелів нафти.

Нагадаємо, 31 березня президент США Барак Обама схвалив введення нових санкцій щодо покупців іранської нафти.

США почали посилювати санкції проти Ірану в кінці 2011 року після того, як МАГАТЕ заявило, що в рамках ядерної програми Тегеран може розробляти атомну зброю.

 У свою чергу, Іран продовжує наполягати на мирному характері своєї ядерної програми.

схожі новини