Новини 13:12

Іран намагається обійти санкції за допомогою знижок на нафту

Іран намагається обійти американські та європейські санкції та заохотити країни купувати нафту на дуже вигідних умовах кредитування. Про це повідомляє Financial Times.

Чиновники з нафтової галузі повідомляють, що Іран пропонує своїм клієнтам з Азії безвідсоткові кредити на 180 днів. Вони підрахували, що місячний кредит охоплює знижку на $1,2-1,5 за барель.

Але посадовці з країн Перської затоки та європейські трейдери заявляють, що незважаючи на знижку Тегеран має проблеми зі знаходженням нових клієнтів. Країни Європейського Союзу, Туреччина, Японія, Південна Кореія та Китай вже заявили, що відчутно скоротять обсяги покупки іранської нафти.

Маркетинговий хід Ірану є ознакою того, що нафтова промисловість страждає від санкцій.

Іранська пропозиція щодо подовження періоду оплати включає знижку у 7,5% від ціни у $118 за барель. Такі великі нафтотрейдери як Саудівська Аравія та інші країни Близького Сходу подовжують строк оплати до 30 днів, Тегеран же в минулому відстрочував виплату Китаю на 60-90 днів.

«Очевидно, що додатковий кредит – це найлегший шлях для знижки. Але я думаю, що мало хто спокуситься», - заявив європейський нафтотрейдер.

Міжнародна енергетична агенція порахувала, що видобуток нафти Іраном впав до 10-річного мінімуму та може впасти ще більше через те, що санкції роз’їдають індустрію, яка страждає від багаторічного недостатку фінансування.

У свою чергу президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що країна має достатньо коштів, щоб протриматись до 2015 року. 

схожі новини