Новини 2012-04-19 08:26

Письменники порадили Януковичу, як потратити гонорар у 16 млн

Президенту Віктору Януковичу варто спрямувати свій гонорар за книги в розмірі 16,4 мільйонів гривень на закупку книжок для бібліотек. Про це заявили письменники і книговидавці Віталій та Дмитро Капранови в ефірі телеканалу ТВі.

«Письменник отримує 5-10% відсотків від ціни книжки, тому все залежить від накладу… Якщо книжка коштує 50 гривень, то 5 гривень отримаєте максимум. Тепер як розділити 16,4 мільйонів на 5 гривень, то отримаєте цифру в 3,2 мільйони книжок», - зауважили вони.

«Найбільший наклад, який нам відомий, у Павла Загребельного був 0,5 мільйона примірників в радянські часи, тоді коли друкувався роман «Хасеки», це інформація від Павла Архиповича особисто отримана. На весь Радянський Союз», - розповіли письменники.

«Це можна порівняти з накладами Леоніда Ілліча Брежнєва, була у нього така трилогія «Малая земля», «Целина» і «Возрождение». Я думаю, сукупний наклад десь був 3-4 мільйони», - уточнили Капранови.

Вони також заявили, що «позаторік, коли ще держава Україна купувала книжки для бібліотек, на всю Україну на купівлю книжок для бібліотек було передбачено 15 мільйонів гривень».

«Ми пропонуємо Віктору Федоровичу вигідний контакт: він дає нам ці 16 мільйонів, 400 тисяч нехай залишить собі, а ми на ці 16 мільйонів постачаємо книжки в українські бібліотеки», - запропонували книговидавці.

«Вікторе Федоровичу, якщо ви хочете цей скандал зам'яти, ми пропонуємо вам зробити чесно: витратити 16 мільйонів на книжки для українських бібліотек… Ми беремо на себе клопіт доставити все до областей, в обласні бібліотеки, як це завжди робиться», - звернулися вони до президента.

«Божимося, що на цьому нічого не заробимо, тільки витрати покриємо», - підсумували Капранови.

Крім того, телеведучий повідомив, що до дискусії на тему літературної творчості Януковича були запрошені представники Партії регіонів та Гуманітарної ради при президентові, але ніхто з партійців чи чиновників не погодився прийти.

Як повідомлялось, згідно з декларацією Віктора Януковича, 2011 року він отримав 757,6 тис. грн (графа «заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору»), 155,4 тис. грн відсотків за банківським вкладом, та 16,4 млн грн гонорарів від ТОВ «Друкарня «Новий світ» (місто Донецьк). Зокрема, видавництво отримало права на створені у 2005-2010 роках Януковичем  книги  «Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок», «…І рік при владі. Від кризи – до економічного зростання», «Здолати шлях», «Як Україні далі жити», а також на літературні твори, які у майбутньому будуть створені автором. З отриманої суми авторської винагороди Янукович сплатив до бюджету 2,8 млн грн податку.

Згодом Янукович пообіцяв витратити свої авторські винагороди на доброчинність, зокрема,» на допомогу бідним людям, тим, хто хворіє, і дітям».

схожі новини