Новини 22:14

Глави МЗС Євросоюзу внесли зміни у санкції проти Білорусі

Глави МЗС країн Євросоюзу на засіданні в понеділок, 23 квітня, в Люксембурзі внесли зміни в режим санкцій проти Білорусі, повідомила прес-служба Ради ЄС.

Зокрема, Рада ЄС із закордонних справ схвалила правові акти про стандартне виключення з режиму санкцій Євросоюзу, що передбачає заморожування активів білоруських юридичних осіб, засобів дипломатичних місій та представництв при міжнародних організаціях.

Як відомо, загострення відносин між Білоруссю і ЄС відбулося в лютому 2012 року, коли ЄС на знак протесту проти арештів учасників масових заворушень і акцій протесту, що спалахнули після президентських виборів у грудні минулого року, ввів нові санкції проти Мінська.

У кінці березня ЄС ще раз розширив список білоруських чиновників і компаній, що підпадають під санкції. Після посилення санкцій з боку ЄС в кінці березня Білорусь запропонувала залишити країну послам Польщі і Євросоюзу. У відповідь на це Євросоюз відкликав всіх послів країн ЄС.

Нещодавно Білорусь заявила про готовність до діалогу з Євросоюзом. Також Мінськ повідомив, що готовий до повернення послів ЄС.

схожі новини