Новини 01:30

США ввели нові санкції проти авторитарних режимів

Президент США Барак Обама у понеділок, 23 квітня, підписав урядове розпорядження, згідно з яким США накладатимуть санкції на іноземні компанії, які надають технологічні послуги авторитарним режимам.

Згідно з розпорядженням, уряд США вводитиме візові санкції та заморожуватиме фінансові ресурси та банківські рахунки на території США тих осіб та компаній, які надають технологічні послуги репресивним режимам. Оголошуючи про цю ініціативу, Барак Обама зокрема назвав такі країни, як Іран та Сирія.

"Вчинення серйозних порушень прав людини щодо народу Ірану та Сирії з боку їхніх урядів, що здійснюються шляхом комп'ютерних та мережевих взломів, моніторингу і стеження загрожує національній безпеці і зовнішній політиці Сполучених Штатів", - йдеться в документі.

Передбачається, що до "чорного списку" можуть бути включені й фізичні та юридичні особи третіх країн, якщо вони відповідають визначеним у документі критеріям.

"Новітні технології повинні допомагати людям , а не чинити тиск", -  сказав президента США.

Розпорядження є частиною стратегії спрямованої на протидію авторитарним режимам. Документ передбачає також створення відповідної Ради, яка провела 23 квітня  своє перше засідання.

Як повідомлялось, у березні Міністерство фінансів США оприлюднило перелік програмових продуктів, послуг і технологій походженням зі Сполучених Штатів, які прямо дозволено вільно експортуватися до Ірану. Йдеться про програми для спілкування через інтернет чи мобільну телефонію, для створення й читання електронних документів, для поширення інформаційних повідомлень, про пристрої для зберігання інформації тощо

Читайте також: Дані приватні, правила державні: як захищають найбільші інтернет-ринки світу

схожі новини