Новини 12:28

Експерт: санкції проти України швидше можуть увести США, ніж ЄС

Навіть за умови, що Віктор Янукович не піде на поступки Європейському Союзу, ЄС навряд чи вводитиме санкції проти України. Про це в коментарі Kyiv Post зазначив експерт лондонського дослідницького центру Chatham House Джеймс Шерр.

Так, Шерр переконаний, що навіть, якщо Віктор Янукович нічого не зробить для покращення довіри ЄС до себе, ЄС навряд чи реагуватиме більш жорстко.

«Європа може щонайгірше заплутати питання та завдати шкоди довірі до себе, принизитись, посилаючи ще більше емісарів для того, щоб організувати більше зустрічей та виголосити ті ж аргументи. І поки Європа це робитиме вона зберігатиме ілюзію, що якщо Янукович і далі боротиметься в цій битві на виснаження з ЄС, він переможе і ми поставимо свій підпис на угоді про асоціацію і дамо йому все, що він хоче», - вважає Шерр.

Він також відкинув можливість впровадження санкцій з боку ЄС.

«Я бачу, що щось може статись у Конгресі США. Але я не думаю, що ЄС зробить щось подібне. Я думаю, це – божевілля, яке лише заплутає питання. Це може зробити важчим вплив не лише на владу, а й на людей навколо, які дослухаються (до ЄС – ред.). Що ми повинні зробити, так це відстоювати свою роль в межах юрисдикції. Так, якщо ми бачимо, що хтось відмиває гроші через нашу банківську систему і знаходимо докази, то вся сила закону має спрямовуватись на боротьбу з цим. Якщо хтось робить бізнес через підставні компанії та напівлегальні структури, а також здійснює шахрайство та приховує власність, їх треба покарати та притягнути до кримінальної відповідальності», - зазначив Шерр.