Новини 2012-04-25 00:23

ЄС очікує від української влади більшої поваги до європейських цінностей

Європейський Союз сподівається, що українська влада виявлятиме більше поваги до європейських цінностей. Про це журналістам повідомив голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

«ЄС очікує, що влада України дослухається до закликів ЄС щодо поваги до цінностей Євросоюзу. Однак, ЄС не має наміру повертатися спиною до народу України, до його очікувань і бажання бути частиною європейської сім’ї і мати ті ж самі цінності, які поділяють усі народи країни Євросоюзу», – наголосив посол.

Він зазначив, що протягом останнього року в Україні триває досить складний період, і події, що відбуваються в країні, викликають занепокоєння Європи щодо того, наскільки в Україні поважають цінності ЄС, які лежать в основі угоди про асоціацію.

На думку Тейшейри, «контекст, в якому пропонувалася ця угода із самого початку, відрізняється від того контексту, в якому ми перебуваємо сьогодні».

Нагадаємо, 30 березня Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію.

Для набрання чинності угодою необхідно її підписання президентами й ратифікація Верховною Радою, Європейським парламентом і національними парламентами всіх країн-членів ЄС.

 Раніше низка експертів і дипломатів висловлювали сумніви, що при існуючому стані демократії в Україні, зокрема у зв'язку із кримінальними справами проти представників опозиції, ця угода може бути підписана й ратифікована.

схожі новини