Новини 2012-04-26 19:06

Тейшейра: українська влада ігнорує стурбованість Євросоюзу щодо Тимошенко та Луценка

Увага Європейського Союзу зараз прикута до Качанівської колонії, де перебуває екс-прем'єр Юлія Тимошенко. Про це заявив глава представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

«Ми бачимо, що нашу стурбованість влада ігнорує, ми бачимо погіршення ситуації і розуміємо, що без вирішення цього питання (застосування правосуддя в політичних цілях – Ред.) буде важко відновити процес зближення, запропонований Україною після помаранчевої революції», - сказав він на зустрічі з журналістами у Львові в четвер, 26 квітня.

За словами посла, «питання Тимошенко, Луценка та інших є найбільш видимими шокуючими в плані дотримання європейських стандартів».

«Я впевнений, що нерозв'язання цих питань буде мати дуже сильний вплив на процес підписання договору про асоціацію. Це рішення кожна з 27 країн ЄС буде приймати сама, а більшість країн мають дуже рішучу позицію з цього приводу», - сказав посол.

Він припустив, що «українська влада розуміють, що в цілому картинка негативна і намагаються покращити деякі сфери», і ЄС «сприймає це позитивно».

Зокрема, сказав посол, мова йде про відновлення роботи Бюро євроінтеграції та координації, а також обіцянки української влади вирішити ситуацію з легалізацією роботи експертів Євросоюзу в Україні.

Але в цілому, він підкреслив, що за два останні роки «імідж і сприйняття України з боку ЄС на всіх фронтах значно погіршився».