Новини 2012-05-07 07:15

Новим президентом Франції оголосили Франсуа Олланда

Міністр внутрішніх справ Франції Клод Геан офіційно оголосив про обрання соціаліста Франсуа Олланда президентом Франції.

Олланд здобув перемогу в другому турі президентських виборів у Франції, випередивши чинного президента Ніколя Саркозі.

Опозиційний кандидат набирає 51,13% голосів, у той час як чинний лідер Франції отримав 48,87%. Явка на виборах склала 81,25%.

Ніколя Саркозі вже виступив з офіційним зверненням в ефірі державного телебачення і визнав свою поразку, заявивши, що він «зробив усе, що міг, для перемоги», і побажавши удачі новому лідеру Франції.

«Франсуа Олланд - президент Франції, і його потрібно поважати», - сказав Саркозі.

Він також підтвердив, що на парламентські вибори 10 і 17 червня правлячу партію «Союз за народний рух»поведе її новий лідер.

За словами аналітиків, перемога Олланд матиме серйозні наслідки для всієї єврозони. Лідер соціалістів вже закликав переглянути європейський договір про бюджетну дисципліну, який відстоювали колишній президент Франції Ніколя Саркозі і канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Прихильники Франсуа Олланд зібралися для святкування перемоги на площі Бастилії в Парижі - традиційному місці проведення демонстрацій у французькій столиці.

Вони п'ють шампанське і скандують:«Сарко, все скінчено!»

Перемогу кандидату від соціалістів забезпечила не тільки економічна програма, але й невисока популярність президента Саркозі.

Олланд в своїх перших виступах в якості президента Франції заявив, що він гордий тим, що здатний повернути людям надію.

Він обіцяв підвищити податки для великих корпорацій і приватних осіб, що заробляють більше 1 млн євро на рік.

Крім того, він має намір підняти мінімальний рівень оплати праці, створити додатково 60 тисяч робочих місць для вчителів і знизити пенсійних вік з 62 до 60 років для деяких категорій робітників.

Олланд пообіцяв, що зробить все можливе, щоб переорієнтувати фіскальні зусилля євросоюзу з заходів жорсткої економії на зростання. «На нас дивиться Європа, затягування поясів не може бути єдиним можливим варіантом дій», - сказав він.

Олланд став першим за 17 років соціалістом, що зайняв пост президента Франції - після Франсуа Міттерана, який очолював Францію з 1981 по 1995 рік. Його чотирнадцятирічне президентство (два терміни по 7 років), було найтривалішим в історії Франції.

Читайте також: Вибори у Франції: Саркозі пішов, як де Голль, а Олланда вітають, як Міттерана

Водночас говорячи про своє політичне майбутнє, Саркозі заявив: «Моя участь у житті країни тепер буде іншою».

Під час виборчої кампанії він говорив, що піде з політики, якщо програє президентські вибори.

Діючий президент Франції програє вибори на другий термін лише вдруге з початку П'ятої республіки, оголошеної в 1958 році. Першим був Жискар д'Естен, в 1981 році балотувався на другий термін, проте поступився Франсуа Міттерану, який займав президентське крісло до 1995 року.

Очікується, що інавгурація нового президента відбудеться вже цього місяця.

У червні у Франції відбудуться парламентські вибори.

схожі новини