Новини 2012-05-15 03:23

Сьогодні відбудеться інавгурація нового президента Франції

Президент Франції, Ніколя Саркозі у вівторок, 15 травня, передасть свої повноваження новому очільнику країни Франсуа Олланду. Церемонія має відбутися у першій половині дня в Єлисейському палаці.

Новий лідер країни забажав, аби для інавгурації обрали простий протокол.  Так, Саркозі, та Олланд проведуть півгодинну бесіду. Зустріч відбуватиметься при зачинених дверях. На думку експертів протоколу, окрім передачі новому президенту ядерних кодів, Олланду повідомлять найважливіші державні таємниці.

Сама ж інавгурація відбудеться в залі урочистостей Єлисейського палацу. Голова конституційної ради Жан-Луї Дебре оголосить результати президентських виборів, а Олланд – підпише акт про вступ на посаду. Канцлер Ордену Почесного легіону генерал Жан-Луї Жоржелен вручить йому великий ланцюг ордену – символ вищої влади. Після цього президент має звернутися до своїх гостей.

Загальна кількість запрошених на інавгурацію не перевищує 350 осіб: це керівники парламенту, колишнього уряду тощо. Олланд наполіг, аби на зустрічі були лише офіційні гості.

Також у день інавгурації президент має назвати ім’я нового прем’єр-міністра Франції. Експерти пророчать цей пост Жану-Марку Ейро. Голова фракції соціалістів у Національних зборах є давнім соратником нового президента. Між тим, в оточенні Олланда наголошують, що новий очільник держави до останнього працював над списком нової команди і майбутні призначення відомі лише йому.

Як повідомлялось, у другому турі президентських виборів у Франції, що відбувся 6 травня, Франсуа Олланд набрав 51,13% голосів, Ніколя Саркозі отримав 48,87%.

9 травня президент Ніколя Саркозі провів останнє засідання свого уряду на чолі з прем’єр-міністром Франсуа Фійоном.

схожі новини