Новини 2012-06-12 15:36

У Януковича хочуть скористатися допомогою німців не лише для лікування Тимошенко

Україна має намір домовитися з Німеччиною про допомогу в підготовці кадрів для перинатальних центрів. Про це на брифінгу повідомила перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова.

"Ми сподіваємося, що протягом найближчих двох тижнів буде підписано меморандум між Міністерством охорони здоров'я України та Німеччиною на дворічну програму в допомозі підготовки кадрів для перинатальних центрів", - сказала Акімова.

Вона зазначила, що така програма дасть можливість українським лікарям одержати додатковий тренінг і досвід, який допоможе їм у роботі.

З її слів, німецькі фахівці можуть прибути до України вже 26 червня.

Крім того, Акімова повідомила, що зараз дотримуються всі графіки, які передбачають будівництво перинатальних центрів у всіх обласних центрах до 2014 року.

"Ми в графік укладаємося", - підкреслила Акімова.

Вона додала, що хотілося б, щоб робота просувалася швидше, однак у такій справі необхідно враховувати всі технічні деталі, оскільки вона стосується здоров'я дітей.

Як повідомлялось, раніше Президент Віктор Янукович доручив віце-прем'єр-міністрові, міністрові охорони здоров'я Раїсі Богатирьовій забезпечити проведення щоквартального моніторингу якості надання перинатальної допомоги в Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Кіровоградській і Харківській областях, а також у Києві.

У квітні Верховна Рада збільшила фінансування створення мережі перинатальних центрів у 3,45 разу, або на 269,6 млн гривень до 379,6 млн гривень у 2012 році.

У 2012 році центри відкрили в Києві, Харкові та Кіровограді.

Нагадаємо, після урочистого відкриття 31 січня 2012 року за участю президента України Віктора Януковича перинатальний центр у Кіровограді закрили до 20 березня. Головними причинами закриття стали недоліки ремонту та технічного оснащення центру. Згодом його знову відкрили.

схожі новини