Новини 2012-06-19 10:49

Андрухович: знищивши опозицію, влада візьметься за письменників

Після знищення опозиції влада перейде до боротьби із письменниками. Таку думку висловив письменник Юрій Андрухович.

"У діючого режиму поки руки не доходять до когось, крім прямої політичної опозиції. Як тільки її остаточно знищать - можна буде переходити до наступних етапів. От на одному із цих етапів будуть і письменники", - сказав Андрухович в інтерв'ю "ЛігаБізнесІнформ".

"Поки є можливість цьому протистояти, зокрема - своїми публікаціями, я намагаюся це робити", - додав він. Андрухович також зауважив, що близько 90% письменників не дружать із владою. 

"І це правильно. У принципі, письменник із владою особливо дружити не повинен. А із цією владою - відносин взагалі фактично немає. Якщо вони виникають, то винятково на тому рівні, на якому їх у свій час мали Марія Матіос і Юрій Винничук", - сказав він.

Як відомо, у грудні 2010 року співробітники Шевченківського РОВС Львова за дорученням ГПУ розшукували книги Матіос у видавництві "Піраміда", щоб вилучити із продажу екземпляри книги "Вирвані сторінки з автобіографії".

У січні 2012 року представники львівської міліції змусили Винничука, автора вірша "Убий п...са",  давати письмові пояснення у зв'язку зі зверненням комуніста Леоніда Грача в Генеральну прокуратуру, у якому той обвинуватив письменника в поширенні порнографії й закликах до насильства.

"Дотепер у таких акціях залякування були задіяні тільки міліція або прокуратура. Щоб саме Служба безпеки втручалася в письменницькі проблеми - такі випадки мені не відомі, але я не виключаю, що це може відбутися вже завтра або післязавтра", - сказав він.

У той же час, відповідаючи на запитання, чи відчуває він особисто цензуру, Андрухович сказав:

"Ні. З іншого боку, я ще не вдавався до таких варіантів дій, щоб її відчути. Є низка видань або телеканалів, до яких я просто не звертаюся, тому що знаю, що там мені робити немає чого, тому що, можливо, буде застосована цензура. Це мій особистий вибір - з ким я працюю, а з ким - ні".

схожі новини