Новини 2012-06-21 11:41

Росія вперше за 6 років грішми заплатила за використання полігону «Нитка»

Міністерство оборони Російської Федерації розрахувалося з Міністерством оборони України за використання полігону злітно-посадкових систем “Нитка”, розташованого в Криму. Вперше, починаючи з 2006 року, оплату здійснено грошовими коштами. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

«На виконання Угоди між урядами України та РФ про використання полігону злітно-посадкових систем “Нитка”, підписаної 7 лютого 1997 року у м. Києві, та Протоколу узгодження фактичної вартості взаємних послуг (зобов’язань) між українською та російською сторонами з використання зазначеного полігону в 2007 і 2010 роках в інтересах морської авіації ВМФ РФ, підписаного 8-9 червня 2012 року, російська сторона перерахувала на валютний рахунок Міністерства оборони України 1 млн 373 тис. 809 доларів США», - йдеться у повідомленні.

Кошти, отримані від російської сторони за використання полігону “Нитка”, будуть  проконвертовані в національну валюту та спрямовані на ремонт і  відновлення військової техніки та озброєння української армії та сил флоту.

НИТКА - спеціальний наземний навчально-тренувальний комплекс, що імітує палубу авіаносця і призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літака на авіаносець.