Новини 05:32

Науковці знайшли дві максимально наближені планети

Американські астрономи за допомогою космічного телескопа "Кеплер" виявили дві планети, що знаходяться на рекордно маленькій відстані одна від одної. Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в останньому номері американського наукового журналу Science.

За словами науковців американського Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики та університету штату Вашингтон, між небесними тілами  Kepler-36b та Kepler-36c  - всього 1,9 млн км.  Це найменша відстань між планетами, що відома на сьогоднішній день.

Kepler-36b і Kepler-36c обертаються навколо зірки, яка знаходиться приблизно в 1,2 тис світлових років від Землі. На думку дослідників, вона, ймовірно, схожа на Сонце, але старша за нього на кілька мільярдів років. Kepler-36b, розмір якої в півтора рази перевищує Землю, облітає зірку приблизно за два тижні на відстані менше 18 млн км; газове гігантське утворення Kepler-36c - за 16 днів на відстані в 19 млн км. Приблизно кожні 97 днів планети максимально наближаються один до одного.

"Це дуже незвичайна система: орбіти двох планет знаходяться дуже близько одна від одної, проте самі ці планети зовсім несхожі", - відзначає Джош Картер,  який відкрив  Kepler-36b.

Раніше повідомлялось, що американські астрономи відкрили нову планету під каталожним номером TrES-2b, яка є найтемнішою планетою із усіх відомих.

Телескоп "Кеплер" був виведений в космос у березні 2009 року для вивчення планет, розташованих за межами Сонячної системи. У квітні цього року було оголошено про продовження його місії як мінімум до 2016 року.

Учора, 21 червня, світ відзначав 115 років від дня народження радянського вченого, основоположника космонавтики, Юрія Кондратюка.

Читайте також:  Хто ви, Юрій Кондратюк?

схожі новини