Новини 2012-07-04 03:50

Президент доручив з розмахом відзначити 120-річчя Довженка в 2014 році

У вівторок 3 липня президент Віктор Янукович підписав указ № 430/2012 «Про відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка». Про це йдеться на сайті глави держави.

Президент постановив Кабінету Міністрів  утворити у двомісячний строк організаційний комітет з підготовки та відзначення  урочистої дати в 2014 році. Планується видання  літературних творів  Довженка у комплекті з фільмами у форматі DVD,  широкий ретроспективний показ в Україні, а також  за кордоном  його фільмів, створення ігрового багатосерійного телефільму про життєвий та творчий шлях  Довженка,   проведення міжнародної науково-практичної конференції, літературних читань, семінарів, лекцій тощо, присвячених життю та творчості Довженка, продовження за участю Національної академії наук  робіт із підготовки і видання повного   наукового академічного видання кінематографічної, літературної та образотворчої спадщини   режисерата  персональної енциклопедії "Олександр Довженко".

Серед запланованих заходів також  має  бути затверджено державну програми розвитку національної кінематографії на 2013 - 2017 роки

Окрім того має бути опрацьоване питання щодо створення музею екранних мистецтв України,  забезпечення розвитку літературно-меморіального музею Олександра Довженка та  капітального ремонту Сосницької гімназії у селищі Сосниця Сосницького району Чернігівської області -на батьківщині режисера.

 Державному комітету телебачення і радіомовлення також  доручено забезпечити висвітлення заходів, присвячених 120-річчю від дня народження Олександра Довженка у 2014 році.

Читайте також: Останній утопіст

Як відомо, цього року відзначили 125-річчя кінорежисера Івана Кавалерідзе.