Новини 2012-07-10 05:10

У Харкові читали політичні вірші на захист української мови

Перед учасниками безстрокової акції проти закону "Про основи державної мовної політики" в Харкові на площі Свободи в понеділок увечері виступив письменник Сергій Жадан.

На площі Свободи біля будівлі Харківської облдержадміністрації Жадан зачитав вірші зі своєї нової збірки «Вогнепальні й  ножі» та тексти, що їх він виконує спільно з гуртом «Собаки в космосі».

«Акція вулична і присвячена політичним подіям, тому не зовсім доречно читати про любов або пейзажну лірику. Хотілося читати щось адекватне на даний час. Читав вірші різні: про політику, про життя соціуму, про почуття відповідальності, солідарності, взаємопідтримки і загального опору», – розповів Жадан.

За його словами, організація літературних читань зайняла два дні. За цей час він розповсюдив інформацію про захід між друзями та в соціальних мережах. На акцію прийшли до сотні людей.  «За рахунок поетичних читань неможливо змінити конституційний лад, неможливо змінити владу, розпустити чи зібрати парламент, але це невелика крапля, яка падає в стіну, і коли-небудь вона проб’є мур байдужості», – сказав Жадан, коментуючи невелику кількість харків’ян, що прийшли на площу Свободи.

Водночас організатор акції протесту Дмитро Пилипець повідомив, що наразі  харків’яни поставили приблизно тисячу підписів на відкликання прийнятого парламентарями закону «Про основи державної мовної політики» .

Нагадаємо,  3 липня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому як закон законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики". Таке рішенні підтримали 248 народних депутатів.

Читайте також: Мовне небуття: що буде з країною років через 10, якщо запрацює мовний закон регіоналів

 

Письменник Юрій Андрухович назвав ухвалення мовного закону відвертим ударом по підвалинах української незалежності на догоду Росії.

схожі новини