Новини 2012-07-22 10:30

ЗМІ повідомляють про 900 голодувальників в Росії. Силовики кажуть, що удев'ятеро менше

У колонії в Башкірії близько 1 тис. ув'язнених оголосили голодування, протестуючи проти тортур. Силовики кажуть, про протестувальників не більше 100 осіб.
Російські ЗМІ пишуть про те, що число голодувальників у колонії номер 4 в Башкірії зросла до 900 людей, кілька засуджених намагалися порізати собі вени.
 
За даними правозахисників, ситуація загострилася після смерті одного з ув'язнених в лікарні Салавата. Учасники акції протесту переконані, що засуджений помер в результаті тортур. У Башкирському управлінні Федеральної служби виконання покарань підтверджують, що дійсно проти одного з ув'язнених застосовувалися спецзасоби. Однак силовики не вважають, що це могло стати причиною смерті.
 
Ситуація у виправній колонії номер 4 у Салаваті перебуває під контролем. Про це повідомили в Башкирському управлінні ФСВП. Голодовка продовжується, проте число її учасників за останні два дні не змінилося. У відомстві підкреслюють, що ув'язнені мають можливість харчуватися і харчуються належним чином - крім їдальні в колонії є спеціальні кімнати для прийому їжі та продуктовий магазин.
 
Що стосується акції протесту, то всі матеріали про події направлені до слідчих органів для подальшого розгляду.
 
Нагадаємо, в Україні подібна протестна акція ув'язнених відбулася у березні цього року. Тоді причиною протесту 300 ув'язнених у дніпропетровській колонії №89, за словами правозахисників, стала "мінусова температура в камерах через відсутність вікон; хворі цілодобово знаходилися в приміщеннях з льодом, інеєм".
 
Крім того, за їх інформацією, "ув’язнених із залікованою формою туберкульозу свідомо помістили з тяжкохворими, які перебувають на останній стадії захворювання". 
 
У лютому близько 500 ув'язнених Бердянської колонії № 77 оголошували голодування на знак протесту проти незаконних дій адміністрації установи.

схожі новини