Новини 04:48

Руанда втратила фінансову підтримку Великобританії

У п’ятницю британський уряд заморозив черговий транш фінансової допомоги для Руанди в розмірі $25 млн. Таким чином, Великобританія приєдналася до Нідерландів і США, які вже відмовилися від надання допомоги Руанді, повідомляє ВВС.

Таке рішення було прийнято під впливом даних доповіді ООН, де говориться, що Руанда надає підтримку групам повстанців в Демократичній Республіці Конго, з якою має спільний кордон.

Міністр закордонних справ Руанди Луїза Мушіківабо вже   заявила,  що її країна не має наміру залежати від тиску з боку держав-донорів.

Раніше США попередили керівництво Руанди, що Міжнародний кримінальний суд  може почати процес проти президента країни Поля Кагаме та інших лідерів за підтримку повстанців на сході Конго, повідомив сайт британської газети Guardian з посиланням на Стівена Раппа, керівника Управління світової кримінальної юстиції, що входить в структуру держдепартаменту США.

  "Є певна межа в міжнародному праві, і якщо ви її перетинаєте, вас можуть судити за те, що ви надаєте допомогу якому-небудь угрупуванню, і це дозволяє йому чинити злочини", - зазначив Рапп, та вказав, що представники ООН представили докази того, що руандійську керівництво надає підтримку бойовикам з М23, яка захопила частину провінції Північного Ківу.

Згідно з даними ООН, за I квартал 2012року кількість насильно переміщених жителів у регіоні збільшилася на 300 тис. і становить понад 2 млн людей.

Головною причиною є безперервні міжетнічні конфлікти. Згідно з інформацією ООН, бої ведуться урядовими військами на території племені масіс, де, за словами представників влади, знаходяться озброєні повстанці.

Керівники Конго та Руанди погодилися зустрітися в липні, щоб врегулювати проблему повстанців, але подробиці зустрічі поки не відомі.

Нагадаємо, на початку липня Верховна Рада України схвалила рішення президента Віктора Януковича про повторне направлення миротворчого контингенту для участі України в місії ООН зі стабілізації ситуації в Демократичній Республіці Конго.

схожі новини