Новини 2012-07-29 13:10

За 4 роки уряд хоче повністю вилікувати 70% хворих на туберкульоз

Уряд хоче до 2016 року забезпечити повне одужання 70% хворих, яким вперше встановлений діагноз туберкульоз. Про це ідеться у проекті закону про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012 - 2016 роки, що його схвалив уряд.
 Щорічно захворюваність туберкульозом повинна знижуватися на 1%. За повідомленням прес-служби уряду, виконання заходів програми дозволить досягти наступних цілей:
 
- Забезпечити повне одужання 70% хворих, яким вперше встановлений діагноз туберкульоз.
 
- Обмежити поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу і покласти початок тенденції до скорочення їх масштабів через зниження рівня захворюваності на туберкульоз та смертності від нього відповідно до 64 і 14 випадків на 100 тис. населення.
 
- Щорічно знижувати не менш ніж на 1% рівень захворюваності та смертності від туберкульозу, запобігти поширенню мультирезистентного туберкульозу;
 
- Знизити показник частоти переривання лікування до 10%;
 
- Удосконалити систему надання населенню протитуберкульозної допомоги, підготовки і перепідготовки медичних працівників з питань профілактики і діагностики туберкульозу та лікування хворих;
 
- Забезпечити залучення понад 80% медичних працівників до навчання за міжнародними стандартами;
 
- Своєчасно виявляти хворих на туберкульоз;
 
- Створити систему лабораторного контролю якості протитуберкульозних препаратів.
 
Як повідомлялося раніше, лише приблизно 60% хворих успішно завершують курс лікування. В той же час щороку туберкульоз забирає 7,5 тис. життів, а українські медики реєструють 32 тисячі нових випадків захворювання.
 
22 березня  парламент ухвалив закон щодо посилення боротьби з туберкульозом. Документ передбачає безоплатну, доступну медичну допомогу усім людям в разі захворювання на туберкульоз та примусову госпіталізацію хворих на заразні форми туберкульозу, що порушують протиепідемічний режим, за рішенням суду.

В Україні з 1995 року оголошено епідемію туберкульозу. За ці роки від цього захворювання померло близько 150 тис осіб. Україна, за даними ВООЗ, входить до трійки країн світу з найвищим рівнем захворюваності на ускладнену форму туберкульозу.

Читайте також: Епідемія туберкульозу стала національною проблемою