Новини 2012-08-23 11:13

Українці більше пишаються державним прапором, ніж гривнею

Якщо торік синьо-жовтим прапором пишалися 26% громадян України, то цього року - 38%. Про це свідчать дані дослідження, проведеного 10-15 серпня цього року соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

Як зазначає директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна, «негативно ставиться до державного прапора лише, користуючись лексикою п. Чечетова, «купка» людей - один громадянин із кожної сотні, а ще один - так негативно, що хотів би прапор замінити».

Державний герб має менше шанувальників. Так, пишаються тризубом 30% громадян, ще 58% ставляться до нього позитивно. Негативно - тільки четверо з сотні, аж до його заміни - троє з сотні.

Державний гімн викликає гордість у 30% громадян (проти 23% торік), позитивне ставлення - у 53%. Негативне - у шести з сотні, як і рік тому, аж до бажання замінити - у сімох (проти 12 торік).  За словами Шангіної, гімну додає балів Олімпіада, що пройшла у Лондоні.

Найменше громадяни пишаються таким атрибутом і символом незалежної держави, як її грошова одиниця, гривня. «Може, тому що гривень цих десь у державі багато, а в громадян - мало», - відзначає соціолог.

Пишаються гривнею менше чверті (23%) опитаних. Водночас дві третини (67%) ставляться до гривні позитивно. Негативно -троє з сотні; ще двоє хотіли б гривню замінити на щось інше. Порівняно з минулим роком, тут особливих змін немає.

Про проведенні дослідження було опитано 2009 респондентів віком після 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

Нагадаємо, сьогодні в Україні відзначається День державного прапора.

схожі новини