Новини 2012-08-28 23:09

Лише 27% українців довіряють держструктурам

Довіра українців до державних структур перебуває на низькому рівні, свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології. Результати опитування презентував у вівторок, 28 серпня, генеральний директор КМІС Володимир Паніотто.

 Він  наголосив, що держструктурам частково або повністю довіряє 27% респондентів, і лише Національному банку свою довіру висловила понад третина опитаних - 32%.

"Рівень узагальненої довіри в 27% вдалося подолати лише Нацбанку - йому довіряють 32% респондентів. Такий високий результат проектується і на гривню як національну валюту, яку опитані разом із загальносвітовою валютою - доларом - назвали найбільш надійним грошовим інструментом (35% та 33% відповідно)", - наголосив гендиректор КМІС.

Згідно з опитуванням, показник довіри до Кабінету Міністрів становить 26%, до центральних органів виконавчої влади - 25%, до Адміністрації президента - 25%, до Верховної Ради - 21%.

Піар-менеджер КМІС Тетяна Пясковська зазначила, що причинами недовіри українців до держструктур є корупція (54%), відсутність видимих результатів діяльності (38%), бюрократія (29%), погане ставлення працівників держструктур до громадян, які до них звернулися (22%).

Опитування проводилося з 19 по 28 липня 2012 року. Методом телефонного інтерв'ю було опитано 1000 респондентів, які проживають в усіх областях України та в АР Крим. Статистична похибка вибірки не перевищує 4,6%.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного у липні, кожен четвертий українець боїться свавілля влади

схожі новини