Новини 2012-08-29 09:31

Єпископ УГКЦ радить українцям молитися за щасливий результат виборів

Попри всі негаразди в державі, українці повинні сподіватися на щасливий результат прийдешніх парламентських виборів і молитися за це. Так вважає єпископ-помічник Київської архиєпархії Української греко-католицької церкви Йосиф Мілян, про що він сказав у коментарі Gazeta.ua.

"Я кажу, що Господній ласці підсилу змінити навіть негативні явища і процеси на добре. Тому властиво "без надії таки сподіватись", як казала Леся Українка. Ми молимося десь із кінця липня за щасливі вибори. Це був заклик Церкви, який всі радо підтримали. Взагалі, ми завжди під час кожної передвиборчої кампанії молимося", – пояснив єпископ.

На його думку, священик не повинен бути дуже прагматичним.

"Але якщо судити прагматично, то оптимізму на виборах не видно. Хоча Господь будь-яке зло завжди використовує на добро. Мені шкода, що демократичні сили знову пішли не тією дорогою, якою би мали ходити. Мені шкода, що ми знову пливемо за течією. Мені шкода, що українці донині не знають, за кого вони будуть голосувати. Мені шкода, що ми проковтнули законопроект, не кажу закон, про мову. Але я сподіваюся на силу Божу", – зазначив єпископ.

Він також додав, що сам поки що не визначився, за кого голосуватиме.

Як повідомлялось, нещодавно глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) закликав священників не займатися передвиборчою агітацією, оскільки «священик не має права вихваляти будь-кого, крім Бога».

Водночас він закликав вірян обов’язково взяти участь у виборах, бо «це дуже важливий момент, коли потрібно проявити свою громадянську відповідальність».

Нагадаємо, у липні єпископи УГКЦ закликали вірян прийти на парламентські вибори та не продавати своїх голосів.

У посланні єпископи УГКЦ наголосили, що потрібно не дозволити «нечесним на руку особам вкрасти наш голос та прикрити нашою відсутністю різного роду маніпуляції чи фальсифікації».