Новини 12:48

Регіонал заявляє, що Щербань не називав Тимошенко замовником свого вбивства

Народний депутат від Партії регіонів Юрій Болдирєв заявляє, що не чув прізвища Юлії Тимошенко в числі замовників вбивства Євгена Щербаня. Про це він заявив на прес-конференції в Києві.

"Я буду свідчити, що від Щербаня прізвища Тимошенко я не чув. Він мені сказав, що: "Вони вже все вирішили", маючи на увазі, що його (Щербаня) уб’ють. Я спитав: "Хто вони?". "Лазаренко", - переказав Болдирєв свій діалог з Щербанем.

"Щербань вважав, що убивство Ахатя Брагіна замовив Лазаренко, і наступним буде він сам. Про це мені Щербань казав восени 95-го року, а восени 96-го року його вбили, але я не чув прізвища Тимошенко в цьому контексті", - сказав депутат.

У свою чергу, екс-заступник генпрокурора Микола Обіход зазначив, що, в разі повернення Лазаренка до України після звільнення з в’язниці США у листопаді цього року, він буде арештований прямо в аеропорту.

На питання, що в економічних злочинів Лазаренка терміни давності сплили Обіход зазначив: "Відносно людини, яка знаходиться в розшуку, строк давності призупиняється, якщо його арештовують, знову починають текти терміни давності".

Водночас Обіход дав зрозуміти, що Лазаренко міг замовляти злочини в Україні, перебуваючи в США.

"Я не буду говорити все, що я знаю, але я не думаю, що у справі Лазаренка будуть закінчені терміни давності", - зазначив він.

У свою чергу, Болдирєв нагадав, що замовне вбивство взагалі не має термінів давності.

Як відомо, в Генпрокуратурі обіцяють найближчим часом пред'явити Юлії Тимошенко обвинувачення в убивстві Євгена Щербаня. 

4 квітня на прес-конференції син загиблого Євгена Щербаня Руслан заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до вбивства його батька Євгена Щербаня. Після цього Генеральна прокуратура поновила розслідування справи.

Щербань разом із дружиною був розстріляний в аеропорту Донецька в 1996 році.