Новини 2012-09-11 17:08

Жоден український виш не потрапив до топ-200 найкращих університетів світу

Компанія Quacquarelli Symonds оприлюднила свій щорічний рейтинг найкращих університетів світу QS World University Rankings.

Першу сходинку вперше посів Массачусетський технологічний університет. На другому та третьому місцях опинились британський Кембриджський та американський Гарвардський університети.

До десятки найкращих ввійшли також Університетський коледж Лондона, Університет Оксфорда, Імперський коледж Лондона, Йельський університет, Університет Чикаго, Прінстонський університет, Каліфорнійський технологічний інститут.

На офіційному сайті QS World University Rankings повністю було оприлюднено список з найкращих 200 університетів, куди не потрапив жодний український виш. 

Повний рейтинг охопив 700 університетів. З них 130 – американські, при цьому 6 університетів входять до десятки найкращих, а 13 – до двадцятки. Вперше в історії два канадські університети ввійшли до найкращих двадцяти вузів світу – Університет МакГілл (18-те місце) та Університет Торонто (19-те місце).

Найкращими азійськими вищими навчальними закладами визнано Університет Гонконгу (23-тє місце), Національний Університет Сінгапуру (25-та сходинка) та Токійський університет (30-те місце).

QS World University Rankings оцінює вищі навчальні заклади за наступними критеріями: репутація в академічному середовищі, ставлення до випускників університетів роботодавців, цитованість публікацій викладачів вишів, кількість іноземних студентів, кількість викладачів відносно до кількості студентів. 

Нагадаємо, цього року українські виші знову не змогли потрапили до рейтингу університетів, який щорічно складає Університет Цзяо Тун (відоміший як Шанхайський рейтинг). Не було українських вишів і у рейтину репутації світових ВНЗ World Reputation Rankings британської газети Times. 

Нагадаємо також, що нещодавно міністр освіти Дмитро Табачник потрапив у черговий скандал, пов'язаний з рейтингами вишів

схожі новини