Новини 08:13

В уряді нафтотрейдерам рекомендують до кінця вересня знизити ціни на бензин

Секретаріат експертно-аналітичної групи з регулювання ринку нафтопродуктів при Кабміні вчора рекомендував нафтотрейдерам знизити ціни на пальне, посилаючись на рекордне падіння світових котирувань нафти. Про це повідомило джерело в Міненерго.

Як пише газета «Коммерсант-Украина», знизилася і оптова ціна нафтопродуктів.

Як розповів один з учасників експертно-аналітичної групи (ЕАГ), нафтовикам рекомендували знизити вартість палива на заправках на 15-20 коп. за літр до кінця вересня.

У свою чергу консалтингова компанія UPECO, чиї представники входять до складу ЕАГ, вчора оприлюднила прогноз, згідно з яким вже на початку жовтня споживачам варто очікувати зниження роздрібної ціни на 5-15 коп. за літр.

Втім, учасники ринку сумніваються в тому, що ціни на нафтопродукти в роздробі найближчим часом знизяться. Вони воліють орієнтуватися на домовленості з Кабміном, а саме підтримувати ціни на існуючому рівні до закінчення виборів.

"Імпортери нафтопродуктів будуть орієнтуватися на граничні ціни, встановлені раніше ЕАГ, і навряд чи стануть їх знижувати, - заявили в прес-службі ВАТ "Галичина". - А вітчизняні виробники і так не підвищували ціни, але українського бензину на ринку дуже мало, і він не впливає на загальну кон'юнктуру".

Нагадаємо, ціни на пальне почали рости з 6 вересня, збільшуючись на 3-4% в день. За даними косалтингової компанії "А-95", з початку вересня середня ціна бензину Аі-95 зросла з 10,6 до 11,06 грн за літр, дизпалива - з 9,24 до 9,78 грн/л, а Аі-92 - з 10,31 до 10,76 грн/л.

10 вересня експертно-аналітична група прийняла рішення про збереження граничних цін на паливо як мінімум до початку листопада: Аі-95 повинен коштувати не дорожче 11,20 грн за літр, а дизпаливо - не більше 10,18 грн за літр.

Вибори до Верховної Ради відбудуться 28 жовтня.

схожі новини