Новини 2012-09-26 15:01

Першу хвилю грипу очікують у листопаді

Державна санітарно-епідеміологічна служба прогнозує зростання захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) в листопаді. Про це заявив на брифінгу голова Держсанепідслужби Анатолій Пономаренко в середу, 25 вересня.

З його слів, раннього спалаху, як минулоріч, медики не прогнозують.  "Є попередні прогнози про підвищення захворюваності в листопаді. У жовтні ще не планується рання хвиля, яка бувала у нас, виходячи з досвіду моніторингу", - сказав він.

Наразі епідеміологічна ситуація стабільна, відзначив лікар.

В той же час заступник міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов сказав, що за  даними Інституту епідеміології інфекційних хвороб імені Громашевського, це вірус АН302, а саме новий штам «Вікторія Н3 М2» та вірус типу Б «Вісконсін».

 Він підкреслив, що особливістю нових штамів грипу буде нетиповість ускладнень у вигляді пневмонії. Стосовно вірусу Н1N1 "Каліфорнія", так званого «свинячого грипу», заступник міністра зауважив, що його роль буде другорядною.

 Толстанов додав, що на сьогодні медичні заклади вже забезпечили 30 тисяч ліжко-місць на період спалаху хвороби, з персоналом проведені навчання. За його словами, під нові штами грипу вже готові нові актуальні вакцини.

схожі новини