Новини 19:34

Лазаренко заявляє, що його повернення залежить від політичної волі влади

Екс-прем’єр-міністр, лідер партії «Громада» Павло Лазаренко не виключає можливості повернення в Україну після закінчення відбування терміну ув’язнення у США. Про це він розповів у інтерв’ю Forbes.

"Я повернуся відразу ж, як тільки будуть улагоджені всі юридичні моменти. Але ви повинні розуміти: моє повернення залежить не від особистого бажання, а від політичної волі української влади", - сказав Лазаренко на запитання, чи повернеться він  до України після відбування  терміну покарання у в’язниці США, що завершується в листопаді.

На запитання, як багато політиків і бізнесменів, "зможуть підставити йому  плече"  для повернення в країну і повернення до політичного життя, політик вказав, що коли 13 років тому він виїхав з країни "мало хто міг подумати, яка хвиля репресій нахлине на його соратників, ділових партнерів, рідних і близьких". "В умовах тотальних, підкреслюю, тотальних переслідувань багато, звичайно, не витримали, переметнулись, зрадили. Але Бог їм суддя. Адже таких проблем ніколи не виникало б, якби політики керувалися суто людським розумінням совісті, честі, моралі, а не сьогохвилинної кон'юнктури.  Сьогодні у владі немає людей, яким я в той, чи інший час не допомогав би. А те, як українська влада ставиться до моїх проблем, нехай залишається на їх совісті", - відзначив політик.

Лазаренко додав, що ніколи не звертався за підтримкою в питанні  свого повернення ні  до Юлії Тимошенко, коли та була прем’єром,  ні до Сергія Тігіпко, який є віце-прем’єр міністром нині.

"Що стосується Сергія Леонідовича Тігіпка, то ні я до нього, ні він до мене з цього приводу не звертався", - вказав Лазаренко.

Нагадаємо, у вересні  екс-майор Управління державної охорони України Микола Мельниченко заявив про наявність інформації про причетність Лазаренка та   Тимошенко до вбивства  в 1996 році депутата Верховної Ради другого скликання Євгена Щербаня на аудіозаписах розмов, які були зроблені в кабінеті екс-президента Леоніда Кучми.

Сам  Лазаренко заявив, що у Мельниченка є інформація про фальсифікацію матеріалів про його причетність до вбивства   Щербаня.

Раніше Генеральна прокуратура повідомила, що сподівається допитати   Лазаренка за низкою кримінальних справ, у тому числі за фактом вбивства  Щербаня, вже у жовтні. 

Минулого року фахівець зі зв'язків із громадськістю Федерального бюро в'язниць США Кріс Бурке заявляв, що екс-прем’єра Павла Лазаренка звільнять з в'язниці 1 листопада 2012 року.

За словами Бурке, у серпні Лазаренко перевели з федеральної виправної установи в Дубліні (штат Каліфорнія) у федеральну виправну установу TerminalIsland(штат Каліфорнія, США) - чоловіча виправна установа зі зниженим рівнем безпеки.

Наприкінці 2009 бюро в'язниць США заявляло, що Лазаренко буде звільнений 17 серпня 2011 року. Лазаренко перебував під арештом у США з березня 1999 року, 14 червня 2003 року він був звільнений під заставу.

10 серпня Центральна виборча комісія зареєструвала 42 кандидата в депутати Верховної Ради від партії "Всеукраїнське об'єднання "Громада", включених у список партії за багатомандатним округом, не зареєструвавши при цьому колишнього прем'єр-міністра, лідера партії Павла Лазаренка.

схожі новини